XF650 Freewind forum

Ogólne => Powitania => Wątek zaczęty przez: CARtofel on Czerwiec 18, 2017, 22:41:02Tytuł: Czołem z Wrocławia
Wiadomość wysłana przez: CARtofel on Czerwiec 18, 2017, 22:41:02
Cześć Wszystkim,

Obecnie jestem w trakcie poszukiwań następcy mojej wysłużonej Hondy NTV, nie ukrywam, że pierwszym typem był Transalp, ale szukając Trampka natknąłem się w internecie na Freewinda, który wydaje się ciekawą alternatywą. Chętnie więcej się o nim dowiem. Może ktoś jest z Wrocławia lub okolic i da się przymierzyć?? i udowodni wyższość nad Transalpem czy innnym małym GSem  ;)


LWG


Tytuł: Odp: Czołem z Wrocławia
Wiadomość wysłana przez: nazir on Czerwiec 25, 2017, 22:42:36
Witaj. Tak się składa że jestem posiadaczem Freewinda a wcześniej jeździłem Transalpem 650. Zmieniłem świadomie. Moje zdanie: jeżeli będziesz jeździł głównie długie trasy (i gorsze jakościowo) - bierz Trampka. Silnik trochę mocniejszy(ale moto cięższe więc na jedno wychodzi), dwa cylindry to mniejsze wibracje i zdecydowanie lepszy dźwięk nawet na oryginalnym wydechu. Spory schowek od kanapą (we Freewindzie praktycznie nie ma), przednie koło 21 cali - lepsze na kiepskie drogi. Minus największy jak dla mnie to ciężar - na mokro ok. 200kg- a właściwie wysoko położony środek ciężkości, to co nie przeszkadza w trasie jest nieciekawe w mieście, w korkach, na parkingach, w garażu, zwłaszcza dla osób o niższym wzroście. Freewind ma niższą wagę - na mokro ok 20kg mniej, niżej położony środek ciężkości (plastikowy bak) i niższe koszty utrzymania. Mój w trasie bez szaleństw (do 100-110 km/h) pali ok 4 l /100km, rewelacja! Trampek jest paliwożerny. Poza tym Freewind jedna tarcza z przodu ale skuteczniej hamuje niż w Hondzie gdzie są dwie tarcze (wyższy koszt tarcze+klocki), Freewind 2 świece - trampek: 4. To samo z zaworami, oleju do Freda też wchodzi mniej. Dużo łatwiejszy dostęp do filtra powietrza niż w Hondzie gdzie trzeba zdejmować bak. W Suzuki filtr powietrza tańszy i gąbkowy. Jeśli chcesz dużo jeździć Hondą to pomyśl o zmianie obszycia kanapy - ja na swojej oryginalnej pływałem do przodu i tyłu. Jeśli będziesz moto wykorzystywać do codziennej jazdy "wokół komina" to freewind wydaje się być bardziej przyjazny (do singla się przyzwyczaisz) a i złodziej chętniej spojrzy na Hondę. Jeśli masz pytania pisz. Pozdrawiam.


Tytuł: Odp: Czołem z Wrocławia
Wiadomość wysłana przez: CARtofel on Lipiec 21, 2017, 13:29:28
Po przejażdżce jednym i drugim wybór ku mojemu zaskoczeniu padł na Freewinda :) W terenie lepiej mi się nim jeździło (pewnie waga) a jeśli o wibracje chodzi to wg mnie w zakresie 2-5k były mniej wyczuwalne niż w Vce Hondy. Do tej pory na codzień poruszałem się NTV, więc to ten sam silnik co w trampku.Hamując też zdecydowanie pewniej czułem się na Freewindzie a jeśli weźmie się jeszcze pod uwagę koszty serwisu czy samego zakupu to wybór stał się dla mnie oczywisty :)